الکترود E6011 ایساب

از الکترود E6011  ، با استفاده از تکنیک stovepipe برای جوشکاری پاس ریشه استفاده می شود. از این الکترود در تمامی جهت ها استفاده می شود و آن هم به دلیل سرعت بالای انجماد است. از آنجایی که روکش الکترود E6011 فیلارک از جنس از سلولز و پودرآهن است، به همین دلیل سرعت رسوب گذاری و عملیات جوشکاری افزایش می یابد. فلز جوشکاری این الکترود کیفیت و داکتیلیته بالایی دارد.

حالات جوشکاری الکترود E6019 ایساب:

تمامی حالات حتی سرازیر

موارد مصرف الکترود E6019 ایساب:

جوشکاری پل، ساختمان، لوله، کشتی سازی
مخازن تحت فشار
مخازن ذخیره
جوشکاری فولادهای گالوانیزه
جوشکاری فولاد روغنی و زنگ زده در مواردی که به تعمیر و نگهداری نیاز است.

ملاحظات:

بهتر است برای الکترود E6011 فیلارک ، از جریان AC استفاده شود، مگر اینکه برخلاف آن گفته شده باشد. برای جوشکاری این نوع الکترود می توان از جریان DC+ نیز استفاده کرد، جریان DC+، 10 درصد کمتر از استاندارد AC است. همیشه تناسب قوس با جریان را حفظ کنید.
حالت تخت: طول قوس را برابر با 8/1 اینچ یا کوتاهتر از آن در نظر بگیرید. سرعت حرکت الکترود را به شکلی تنظیم کنید که الکترود از حوضچه مذاب جلوتر قرار بگیرد. از جریان هایی استفاده کنید که در محدوده متوسط به بالا قرار دارند.
حالت قائم: برای این حالت از الکترودهای 16/3 اینچ یا کوتاهتر از آن استفاده کنید. برای خطوط لوله از تکنیک جوشکاری حرکت سرازیر و برای فولاد نازک از جوشکاری تک پاسه استفاده کنید و همچنین برای جوشکاری سر به سر یا اتصالات به شکل V می توانید از همین جوشکاری استفاده کتید. در قسمت لبه ها بهتر است کمی تامل کنید تا نفوذ و ذوب به حد کافی انجام شود. از جریان های با آمپر کم استفاده کنید.
جوشکاری بالاسری و سر به سر افقی: برای این نوع جوشکاری می توانید از الکترودهای 16/3 اینچ یا کوچکتر از آن استفاده کنید.
جوشکاری لب به لب و لبه ورق: برای این نوع جوشکاری لازم است از جریان DC- استفاده کنید و قوس را در حد 16/3 نگهدارید. اگر الکترود با سرعت خوبی ذوب می شود لازم است به فرآیند جوشکاری سرعت ببخشید. برای اینکه بهترین و سریعترین نتیجه را دریافت کنید لازم است الکترود را در زاویه 45 درجه به سمت پایین نگهدارید. در این حالت از جریان های با آمپر متوسط استفاده کنید.

ترکیب شیمیایی: 

P

S

Fe

Nb

Mo

Ni

Cr

Mn

Si

C

0.014

0.008

0.45

0.18

0.12

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این نوع الکترود می توانید با کارشناسان سایت تکنوجوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: E6011

0/5 (0 نظر)
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *