الکترود E6012 ایساب

الکترود E6012 ایساب ، نوعی الکترود است که مقدار تیتانیوم موجود در آن بالاست. فلز جوش این الکترود از نظر ظاهری کیفیت خوبی دارد و عمق نفوذ آن کم است. از این الکترود می توان برای سازه های عمومی و جوشکاری ورقه های فولادی استفاده کرد. این الکترود قوس ملایمی را تولید می‌کند تا در زمان جوشکاری به شکل سرازیر از تجمع سرباره جلوگیری کند. الکترودهای E6012 ایساب ، با پراکندگی و تخلخل کم، جوش یکسان و همواری را تولید می‌کند. حداکثر بازده رسوب حتی در زمانی که جریان‌های افزایش‌یافته و سرعت حرکت در صفحهات ضخیم یا نازک به دست آید. الکترودهای E6012 ممکن است در هر حالتی استفاده شود.

حالات جوشکاری الکترود E6012 ایساب:

تخت، گوشه، سربالا، افقی،بالاسری

موارد مصرف الکترود E6012 ایساب:

جوشکاری قاب‌های پنجره فلزی
ورق فولادی
مبلمان فلزی
قطار باری
اتومبیل
کشتی
حمل با قایق
گردونه‌های ریل دار
لوله
تانک

ملاحظات:

در صرتی که جوشکاری با جریان خیلی زیادی صورت گیرد، علاوه بر افت کیفیت جوش، باعث ایجاد سوختگی لبه جوش و پوشش ناکافی گل جوش و ایجاد پاشش زیاد می‌شود.
بهتر است قبل از جوشکاری الکترودها را به مدت 30 الی 60 دقیقه در دمای 70-100 درجه سانتی‌گراد خشک کنید. اگر به الکترود رطوبت زیادی جذب شود باعث می شود کاربرد الکترود پایین آید و باعث ایجاد تخلخل در جوش شود. اگر قبل از مصرف، الکترود بیش از اندازه خشک شود، منجر به کاهش نفوذ و گرم شدن الکترود می‌شود.

ترکیب شیمیایی: 

P

S

Fe

Nb

Mo

Ni

Cr

Mn

Si

C

0.015

0.012

0.38

0.26

0.09

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این الکترود می توانید با سایت تکنوجوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: E6012

0/5 (0 نظر)
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *