الکترود E6013 ایساب

الکترود E6013 ایساب ، یکی از الکترودهای پرکاربردی مطرح می شود که پوشش آن روتیل است و از آن برای تمامی حالات جوشکاری استفاده می شود. این الکترود از روکشی با از جنس تیتانیاست که رسوبات جوشکاری تولید می کند که نرم تر و صاف تر از رسوبات تولید شده توسط E6012 هستند. این الکترود در درجه اول برای ایجاد رطوبت خوب و نفوذ کم عمق طراحی شده است. الکترود E6013، یک الکترود همه منظوره است که یک قوس نرم ثابتی را ایجاد می کند که می توانند به آسانی بازسازی شوند، الکترودهای E6013 می توانند به واسطه جریان های AC یا DC در هر حالتی استفاده شوند. این الکترود دارای یکسری ویژگی ها و خواص است که در قسمت پایین آورده شده است:
دود کم و بخار بی رنگ
پاشش کم و ریز
قوس صاف و ثابت
گل جوش آسان جداشونده که باعث کاهش زمان تمیزکاری می شود.
از طرفی فلز جوش الکترود E6013 ایساب استحکام بالا و کیفیت مناسبی دارد.

حالات جوشکاری الکترود E6013 ایساب:

تمامی حالات

موارد مصرف الکترود E6013 ایساب:

فولاد نرم
پنجره ها
فنس ها
سیخ های فولادی
ظروف فولادی
لوله های گالوانیزه نشده
سازه های فولادی برای ساخت خانه، میز و صندلی، نردبان های فولادی

ملاحظات:

سعی کنید از محدوده ای که برای جریان مناسب است، خارج نشوید. اگر عملیات جوشکاری را با جریان های بالاتر از استاندارد انجام دهید، باعث می شوید که کیفیت را کاهش داده و پاشش جوشکاری را افزایش دهید. از طرفی بریدگی کناره جوش و پوشش ناکافی گل جوش نیز افزایش پیدا می کند.
قبل از استفاده بهتر است الکترودهای E6013 را در دمای 70 تا 100 درجه سانتی گراد به مدت 30 تا 60 دقیقه خشک کنید. بازده الکترود به واسطه جذب بالای رطوبت کاهش پیدا می کند و همچنین تخلخل را ایجاد می کند.
از طرفی اگر الکترود پیش از مصرف، بیش از اندازه خشک شود، میزان نفوذش کاهش می یابد و همچنین گرم شدن بیش از حد الکترود را در پی دارد.

ترکیب شیمیایی: 

P

S

Fe

Nb

Mo

Ni

Cr

Mn

Si

C

0.014

0.012

0.36

0.32

0.08

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این الکترود می توانید با سایت تکنوجوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: E6013

5/5 (1 نظر)
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *